Człowiek otrzymał dar wolności od swego Stworcy. Dzięki wolności człowiek może tę ziemię kształtować i porządkować, może tworzyć wspaniałe dzieła ludzkiego ducha, które wypełniają ten kraj i świat cały: nauka i sztuka, gospodarka i technika, cała kultura. Wolność uzdalnia człowieka do tego, że może on nadać niepowtarzalny kształt swojej miłości, która staje się czymś więcej niż tylko następstwem naturalnej skłonności. Staje się wolnym aktem serca. Wolność czyni człowieka zdolnym do najwyzszego aktu ludzkiej godności: do miłości i adoracji Boga.

św. Jan Paweł II

Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. (Mt. 5,10)

T  E  S  T

Zapraszam do rozwiązywania testu Wielkopostnego.

Test z wiedzy religijnej. [strona 1/4]
  1. 1. Do obchodów jakiego święta przygotowujemy się w Wielkim Poście?
  2. 2. Dzień rozpoczynający Wielki Post to:
  3. 3. Ile dni Pan Jezus pościł na pustyni?
  4. 4. Ile stacji liczy Droga Krzyżowa odprawiana w kościołach w Wielkim Poście?
  5. 5. Jaki kolor dominuje w Liturgii w Wielkim Poście?
  6. 6. Dlaczego w okresie Wielkiego Postu podejmujemy postanowienia?
  7. 7. Jakie słowa wymawia ksiądz w Środę Popielcową posypując nasze głowy popiołem?