Logo
obrazek

Msze Święte

Od pon. do sob. o godz. 630
Czwartek Msza szkolna o godz. 1700
Niedziele i Święta o godz. 730, 1000

obrazek

Spwiedź święta

W naszej parafii można wyspowiadać się od poniedziałku do soboty przed każdą Mszą świętą oraz w sobotę od godz. 1730

obrazek

Parafia na YouTube


Katechumenat w I i II połowie 2023 roku, w Parafii Ducha Świętego w Kędzierzynie-Kożlu, osiedle Piasty

AKTUALNOŚCI PARAFII CISOWA

25.09.2023

Październik - miesiąc modlitwy różańcowej

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej.
Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.

Za odmawianie Różańca w październiku, podczas nabożeństwa różańcowego w kościele lub w rodzinie, można zyskać odpust zupełny.

Nabożeństwa różańcowe będą sie odbywać: w niedziele o godz. 1500, poniedziałek, wtorek, środa, piątek i sobota o godz. 1800, a w czwartek po Mszy św. szkolnej około 1745.

13 października (piątek) dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w 2024 roku będą miały poświęcone swoje różańce.


Duszpasterze Bractwa Świętego Józefa zapraszają na spotkania formacyjne.

29 września (piątek) o godz. 1800 w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Kędzierzynie-Koźlu Sławięcicach – dla rejonu Kędzierzyn.

W programie: Msza św. w intencji członków Bractwa, konferencja formacyjna, nabożeństwo różańcowe oraz braterskie spotkanie połączone z wyborami delegatów rejonowych i kandydatów do kapituły. Duszpasterze zapraszają członków Bractwa, a także sympatyków i zainteresowanych wspólnotą.


Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego 30.07.2023

INFORMACYJNA

W czwartek i w piątek (3 i 4 sierpnia br.) do godz. 900 zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego /sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery/ na parkingu przed kościołem.
Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom na wschodzie.


47.Rocznica Święceń Kapłańskich 16.05.2023

Ks. Proboszcz - Jacek Potempa

Czcigodnemu Księdzu Proboszczowi w dniu 47.Rocznicy święceń kapłańskich życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień posługi kapłańskiej, nieustającej opieki Matki Bożej, nowych mocy duchowych, wiary co nadzieję prowadzi oraz niegasnącej jasności światła Bożego.
Niech dar kapłaństwa rozświetla Twój duchowy świat i niech miłość Jezusa błogosławi Tobie w dziele duszpasterzowania i życiu osobistym.

Parafianie09.04.2023

Życzenia Wielkanocne od ks. Proboszcza

09.04.2023

Życzenia Wielkanocne od o.Jerzy Wilk OSCam - referent misyjny


28.02.2023

Niedziele Wielkiego Postu

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – ODNOWA

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół daje nam program odnowienia naszego chrześcijańskiego życia. Wielki Post ma być czasem walki z grzechem, który jest skutkiem grzechu pierworodnego. Posłuszeństwo Jezusa, które powinniśmy szczególnie w Wielkim Poście naśladować widoczne jest w Ewangelii, która ukazuje kuszenie na pustyni i triumf Chrystusa nad szatanem.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – PRZEMIANA

Druga niedziela przypomina nam o potrzebie duchowej przemiany, co szczególnie obrazuje Ewangelia o Przemienieniu Pana Jezusa na górze Tabor. Czytania mówią z kolei o powołaniu do zmiany swojego życia. Jak mówi św. Paweł, mamy znosić nasze trudy mocą Bożą. To ona ma nam dawać siłę do działania. Musimy się na nią otworzyć, stąd wielka potrzeba naszej wewnętrznej, duchowej przemiany.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – TRWANIE W WIERZE

Trzecia niedziela mówi nam o żywej wodzie, której źródłem jest Jezus. Wszystko co mamy pochodzi od Jezusa. Św. Paweł pisze: „Dostąpiwszy usprawiedliwienia dzięki wierze, zachowajmy pokój z Bogiem przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa; dzięki Niemu uzyskaliśmy na podstawie wiary dostęp do tej łaski, w której trwamy i chlubimy się nadzieją chwały Bożej”. Ważne jest to, żeby nie trwonić tego co otrzymaliśmy.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – RADOŚĆ

Czwarta Niedziela nazywana jest od pierwszego słowa antyfony na wejście Niedzielą Radości (laetare). Radowanie się w Wielkim Poście może wydawać się dziwne, a jednak Kościół w tę wyjątkową niedzielę do niej zachęca. Św. Paweł pisze: „Niegdyś byliście ciemnością, lecz teraz jesteście światłością w Panu: postępujcie jak dzieci światłości”. Na półmetku Wielkiego Postu mamy cieszyć się ze świadomości, że pokuta i umartwienie to tylko środki do celu, że prowadzą nas one ku oczyszczeniu.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – PRZYGOTOWANIE NA ŚMIERĆ

Dawniej piąta niedziela Wielkiego Postu otwierała tzw. Okres Męki Pańskiej szczególnie akcentujący przygotowanie Pana Jezusa do swojej kaźni i męczeńskiej śmierci. Chrystus w dzisiejszej Ewangelii mówi: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie”, po czym wskrzesza z martwych Łazarza. Przypomina nam to o tym jak niewiele znaczy śmierć w obliczu życia wiecznego. Jest ona tylko kolejnym etapem na naszej drodze, tak jak śmierć Jezusa była kolejnym etapem na drodze ludzkiego odkupienia.

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (PALMOWA) – ZWYCIĘSTWO NAD SZATANEM

W końcu Niedziela Palmowa przedstawia nam w sposób skrótowy całą tajemnicę wielkanocną – od męki do zmartwychwstania. Tej niedzieli śpiewana jest męka Pańska – warto zauważyć jaki ona ma charakter. W śpiewie męki nie ma smutku i rozpaczy – męka Jezusa stała się przecież naszym zwycięstwem.

https://misyjne.pl/kazda-niedziela-wielkiego-postu-ma-swoje-znaczenie/


23.02.2023

Bractwo Świętego Józefa

Duszpasterze Bractwa św. Józefa zapraszają na wielkopostne spotkania formacyjne, które odbędą się w marcu, według harmonogramu:
1 marca (środa) o godz. 18.00 w parafii św. Franciszka z Asyżu i św. Jacka w Kędzierzynie-Koźlu (Cisowa) - dla rejonu Kędzierzyn.

Na każde spotkanie składać się będzie Msza św. sprawowana w intencji Bractwa, konferencja nawiązująca do Programu Duszpasterskiego Kościoła w Polsce "Wierzę w Kościół Chrystusowy”, nabożeństwo pasyjne oraz braterskie spotkanie.
Zapraszamy wszystkich członków Bractwa, jak i osoby zainteresowane wspólnotą.

Zdjęcia w Galerii Foto

Konferencja w Galerii VideoCzwartek - 28 września 2023
271 dzień roku,  94 dni do końca roku
06:42 18:32
XXV Tydzień - OKRES ZWYKŁY II
Wspomnienie św. Wacława, męczennika

Liturgiczny kolor szatNowe zdjęcie
foto
Nowe zdjęcie
foto
Losowe zdjęcie 2006-2023
foto
Losowe zdjęcie 2006-2023
foto

Dzisiaj imieniny obchodzi:
Luba, Wacław, Wacława, Marek, Tymon

kwiat

Wszystkim solenizantom, jubilatom dzisiejszego dnia jak i tygodnia, którzy obchodzą imieniny, urodziny, rocznice bądź inne uroczystości - życzymy obfitości łask Bożych, zdrowia i pogody ducha, opieki Matki Najświętszej i św. Franciszka z Asyżu.