Od pon. do sob. o godz. 700
Czwartek Msza szkolna o godz. 1700
Niedziele i Święta o godz. 730, 1000

Spwiedź święta

W naszej parafii można wyspowiadać się od poniedziałku do soboty przed każdą Mszą świętą oraz w sobotę od godz. 1700

Parafia na YouTube

Katechumenat w I i II połowie 2023 roku, w Parafii Ducha Świętego w Kędzierzynie-Kożlu, osiedle Piasty

AKTUALNOŚCI PARAFII CISOWA

19.02.2024

Wielkopostne spotkania formacyjne Bractwa św. Józefa.

1 marca (piątek) 2024r. o godz. 1730 w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Kędzierzynie-Koźlu (Sławięcice) – dla rejonu Kędzierzyn.

W programie: Msza św. w intencji członków Bractwa, konferencja formacyjna, nabożeństwo pasyjne oraz braterskie spotkanie.

Zapraszamy wszystkich członków Bractwa, jak i osoby zainteresowane wspólnotą.

14.02.2024

Środa Popielcowa

Środa Popielcowa, nazywana również Popielcem lub Wstępną Środą, jest to dzień w kalendarzu liturgicznym Kościoła katolickiego, który rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W tym roku Środa Popielcowa przypada na 14 lutego.
W tym dniu wierni podczas liturgii pochylają głowę w pokorze, a kapłan symbolicznie posypuje ją popiołem. Popiół ten pochodzi ze spalonych palm poświęconych w Niedzielę Palmową poprzedniego roku. Symbolizuje on kruchość ludzkiego życia, śmierć i pokutę.

Okres Wielkiego Postu trwa 40 dni (nie licząc niedziel) i jest czasem przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Jest to czas refleksji, modlitwy, pokuty i nawrócenia. Wierni zobowiązani są do postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
W Środę Popielcową w kościołach odprawiane są Msze święte, podczas których kapłan posypuje głowy wiernych popiołem. Wierni mogą również przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania.

W Polsce istnieje wiele tradycji związanych ze Środą Popielcową. W niektórych regionach wierni przygotowują potrawy z ryb lub postne ciasta. Popularne jest również organizowanie nabożeństw Drogi Krzyżowej.
Środa Popielcowa jest ważnym dniem dla katolików. Jest to czas na refleksję nad swoim życiem, zbliżenie się do Boga i przygotowanie do Świąt Wielkanocnych.

24.01.2024

Informacja o rekolekcjach wyjazdowych

Parafia Cisowa organizuje wyjazd na rekolekcje do Ślemienia koło Żywca w dniach 12-14 kwietnia 2024 roku. Rekolekcje poprowadzi ks. Mateusz Wieczorek, znany rekolekcjonista i duszpasterz młodzieży. W programie rekolekcji znajdą się konferencje, modlitwa, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz czas wolny na zwiedzanie.

Koszt rekolekcji wynosi 400 zł. W cenę wliczone są koszty transportu, zakwaterowania i wyżywienia.

Zgłoszenia należy składać do 15 marca 2024 roku w zakrystii kościoła.

Ślemień – wieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie żywieckim, w gminie Ślemień. Miejscowość jest siedzibą gminy Ślemień. Znajduje się tam Sanktuarium na Jasnej Górce, a także kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Rekolekcje w Ślemieniu to doskonała okazja, aby odpocząć i nabrać sił duchowych. To również czas, aby pogłębić swoją wiarę i zbliżyć się do Boga.

Niedziela - 25 luty 2024
56 dzień roku,  310 dni do końca roku
06:38 17:22
II Tydzień - OKRES WIELKIEGO POSTU
II Niedziela Wielkiego Postu

Liturgiczny kolor szat

Nowe zdjęcie
Nowe zdjęcie
Losowe zdjęcie 2006-2023
Losowe zdjęcie 2006-2023

Dzisiaj imieniny obchodzi:
Cezary, Donat, Wiktor, Alma, Jarosław

kwiat

Wszystkim solenizantom, jubilatom dzisiejszego dnia jak i tygodnia, którzy obchodzą imieniny, urodziny, rocznice bądź inne uroczystości - życzymy obfitości łask Bożych, zdrowia i pogody ducha, opieki Matki Najświętszej i św. Franciszka z Asyżu.