Logo
obrazek

Msze Święte

Od pon. do sob. o godz. 630
Czwartek Msza szkolna o godz. 1700
Niedziele i Święta o godz. 730, 1000

obrazek

Spwiedź święta

W naszej parafii można wyspowiadać się od poniedziałku do soboty przed każdą Mszą świętą oraz w sobotę od godz. 1730

obrazek

Parafia na YouTube


Katechumenat w 2024
Katechumenat w I i II połowie 2024 roku, w Parafii Ducha Świętego w Kędzierzynie-Kożlu, osiedle Piasty

AKTUALNOŚCI PARAFII CISOWA

31.12.2022

Zmarł papież senior Benedykt XVI

Zmarł papież senior Benedykt XVI. Odszedł o godz. 9.34 do Pana w klasztorze "Mater ecclesiae” w Watykanie, gdzie mieszkał od czasu swojej niespodziewanej abdykacji w 2013 roku. Jako bezpośredni następca papieża św. Jana Pawła II kierował Kościołem katolickim przez osiem lat. Papież senior zmarł w wieku 95 lat.

więcej informacji na stroni EKAI.PL


23.12.2022

Życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok od
ks. Proboszcza i o.Jerzy Wilk OSCam


02.12.2022
Zaproszenie kolędowe 2022/2023r

Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi - ...wasz pokój spocznie na nim. Łk 10,5-9

DRODZY PARAFANIE

Wizyta kolędowa zajmuje szczególne miejsce w polskiej tradycji oraz stanowi ważny element życia parafialnego. Jest okazją, aby przyjąć Boże Błogosławieństwo do naszych rodzin i domów i stwarza okazję do spotkania z duszpasterzem.

W czasach po pandemii Sars–Cov 2 rozumiem jednak obawy części parafian, którzy w okresie wzmożonych zachorowań na wirusy – a takim niewątpliwie jest czas zimowy - chcą zachować szczególną ostrożność i unikają nadmiernych kontaktów z osobami mającymi styczność z większą grupą ludzi. Dlatego wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, odwiedziny duszpasterskie w tym roku będą się odbywać w dwóch różnych formach do wyboru:

1) Podobnie jak w zeszłym roku, w naszym kościele odprawiane będą Msze Święte Kolędowe w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Harmonogram tych mszy umieszczony będzie w ogłoszeniach parafialnych.
2) Kapłan odwiedza rodziny w ich domach. Kto zdecydowałby się na taką formę kolędy proszony jest o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (formularz można pobrać poniżej i wydrukować sobie lub pobrać w kościele) i wrzucić do skrzynki znajdującej się w kościele z napisem "KOLĘDA”.

Zgłoszenie takie należy dostarczyć do 21 grudnia bieżącego roku. W zgłoszeniu należy podać nazwisko rodziny, ulicę, numer domu, miejscowość i telefon kontaktowy.

Wasz Proboszcz: ks. Jacek Potempa


Formularz interaktywny do zgłoszenia Kolędy w 2022/2023  12.10.2022

72. Urodziny ks. Proboszcza

Życzenia z okazji urodzin ks. Proboszcza

19.11.2022

STANOWISKO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WOBEC DZIAŁAŃ JANA PAWŁA II ODNOSZĄCYCH SIĘ DO PRZESTĘPSTW SEKSUALNYCH WOBEC MAŁOLETNICH

Stanowisko Episkopatu Polsk

czytaj więcej...


05.11.2022
Dyspensa w Narodowe Święto Niepodległości

Biskup opolski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
Biskup opolski Andrzej Czaja dla dobra duchowego wiernych udzielił wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie diecezji opolskiej w piątek 11 listopada dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.


12.10.2022

72. Urodziny ks. Proboszcza

Życzenia z okazji urodzin ks. Proboszcza

29.10.2022
Ks. Waldemar Musioł nowym biskupem pomocniczym diecezji opolskiej

W komunikacie nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio poinformował, że Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Waldemara Musioła biskupem pomocniczym diecezji opolskiej i przydzielił mu stolicę tytularną Bagi.
- Proszę wszystkich o szczególną modlitwę za biskupa nominata. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa, mocy i światła Bożego Ducha, a także wielu życzliwych ludzi wokół - podkreślił ordynariusz.


12.10.2022

72. Urodziny ks. Proboszcza

Życzenia z okazji urodzin ks. Proboszcza

Zmarł o. Robert Skup

W dniu 20.05.2022 – w Wigilię uroczystości św. Eugeniusza - w szpitalu w Lublińcu zmarł o. Robert Skup OMI ekonom Domu Zakonnego Misjonarzy Oblatów MN w Kędzierzynie-Koźlu. Ojciec Robert przebywał w naszym klasztorze od 10 lat i oprócz posługi ekonoma był bardzo dobrym misjonarzem ludowym.

źródło

W naszej wspólnocie parafialnej prowadził rekolekcje w bieżącym roku zdjęcia, a także w 2019 zdjęcia.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

Ojciec Robert Skup OMI urodził się 21 lipca 1974 roku w Warszawie. Pochodził z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Węgrowie (diecezja drohiczyńska), po przeprowadzce do Siedlec wraz z rodzicami i siostrą należał do oblackiej parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W Siedlcach zdobył wykształcenie średnie i podjął decyzję o wstąpieniu do Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Po odbyciu prenowicjatu w Obrze, rozpoczął kanoniczny nowicjat w klasztorze na Świętym Krzyżu. Tutaj złożył pierwszą profesję zakonną, 8 września 1994 roku. Następnie rozpoczął studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Obrze. W latach scholastykatu był członkiem kleryckiego zespołu “Gitary Niepokalanej”. Śluby wieczyste złożył 8 września 1998 roku, a święcenia prezbiteratu otrzymał 17 czerwca 2000 roku w Obrze.

Pierwszą obediencję otrzymał do domu zakonnego na Świętym Krzyżu, gdzie podjął obowiązki socjusza mistrza nowicjatu (2000-2003), następnie został skierowany na studia specjalistyczne z zakresu duchowości na Papieskim Wydziale Teologicznym “Teresianum” w Rzymie (2003-2005), gdzie uzyskał licencjat kanoniczny. Po powrocie do kraju przez rok posługiwał jako wikariusz w parafii w Iławie, a następnie wrócił do domu nowicjatu na Świętym Krzyżu w charakterze mistrza nowicjatu (2006-2012). Ostatnią placówką okazał się Kędzierzyn-Koźle, gdzie posługiwał jako misjonarz ludowy (2012-2022) oraz pełnił funkcję ekonoma domu zakonnego (2014-2022). Niespodziewanie trafił do szpitala w Lublińcu, gdzie opatrzony świętymi sakramentami zakończył ziemską pielgrzymkę w wigilię uroczystości św. Eugeniusza de Mazenoda.

Requiescat in pace!

źródło


Rocznica Święceń Kapłańskich 16.05.2022

Ks. Proboszcz - Jacek Potempa

Czcigodnemu Księdzu Proboszczowi w dniu 46.Rocznicy święceń kapłańskich życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień posługi kapłańskiej, nieustającej opieki Matki Bożej, nowych mocy duchowych, wiary co nadzieję prowadzi oraz niegasnącej jasności światła Bożego.
Niech dar kapłaństwa rozświetla Twój duchowy świat i niech miłość Jezusa błogosławi Tobie w dziele duszpasterzowania i życiu osobistym.

Parafianie


Poświęcenie figury św. Józefa 01.05.2022

W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 1000 nastąpiło uroczyste poświęcenie figury św. Józefa. Figura znajduje się przy wejściu na teren placu kościelnego z prawej strony, patrząc w kierunku kościoła parafialnego.


16.04.2022

Życzenia Wielkanocne od ks. Proboszcza

16.04.2022

Życzenia Wielkanocne od o.Jerzy Wilk OSCam - referent misyjny


09.04.2022

Nocna Droga Krzyżowa

W dniu wczorajszym, w godzinach wieczornych mimo niesprzyjającej pogody (5 stopni ciepła, padający deszcz i wiejący wiatr) z naszej wspólnoty parafialnej wyruszyła grupa wiernych na Nocną Drogę Krzyżową na Górę św. Anny. Dziękuję pani B.J. za zrobienie i udostępnienie zdjęć, które są już w Galerii Foto, a także w Galerii Video króciutki filmik z rozpoczęcia i zakończenia Mszy św. w Bazylice na Górze św. Anny.


29.03.2022

Dekret Biskupa Opolskiego odwołujący zarządzenia wydane w związku z wystąpieniem pandemii.

Z dniem dzisiejszym odwołuję wselkie zarządzenia, wydane w związku z wystąpieniem pandemii SARS-CoV-2.
Wiernych proszę o życzliwość dla uchodźców z Ukrainy oraz o gorliwą modlitwę w intencji pokoju na świecie.

BISKUP OPOLSKI: + Andrzej Czaja


20.03.2022

Apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z prośbą Ojca świętego Franciszka

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 1700 w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji.

Apel

✠ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski


01.03.2022

Dekret dotyczący aktualnego stanu pandemii

Opole, dnia 1 marca 2022 roku
Nr /a/2022/A/KNC-K

DEKRET NA CZAS PANDEMII

W trosce o oddawanie należnej czci Bogu Wszechmogącemu oraz uświęcenie wiernych i ich ochronę przed zakażeniem, w nawiązaniu do przepisów obowiązującego prawa kościelnego i świeckiego od dnia dzisiejszego do odwołania na terenie Diecezji Opolskiej postanawiam, co następuje, równocześnie odwołując wszelkie wcześniejsze zarządzenia, wydane w związku z wystąpieniem pandemii SARS-CoV-2.

  1. Zobowiązuję wiernych do zakrywania maską ust i nosa podczas przebywania w obiektach kultu religijnego. Z tego obowiązku wyłączeni są jedynie główni celebransi oraz ci, którym zezwalają na to odrębne przepisy.

  2. Przypominam, że wierni mają prawo przyjmować Komunię świętą zarówno do ust, jak i na rękę, w postawie klęczącej albo stojącej. Niezależnie jednak od tego, należy oddzielnie udzielać Komunii świętej do ust i na rękę (np. jeden szafarz udziela Komunii do ust, a drugi na rękę). Proboszczów zobowiązuję do pilnowania, aby wszyscy, którzy mają rozdzielać Komunię świętą, dezynfekowali ręce przed udzielaniem jej wiernym.

  3. Usta i nos mają mieć nadal zasłonięte wszystkie osoby, tak duchowne, jak świeckie, które przyjmują interesantów w kancelarii parafialnej czy zakrystii.

  4. Duchowni chorzy na COVID-19 bądź objęci kwarantanną są zobowiązani zgłosić ten fakt w Kancelarii Kurii Diecezjalnej natychmiast po uzyskaniu wiedzy na ten temat od kompetentnych służb.

Wszystkim Wiernym życzę owocnego przeżycia Wielkiego Postu, prosząc równocześnie o gorliwą modlitwę w intencji pokoju na świecie.


BISKUP OPOLSKI: + Andrzej Czaja

KANCLERZ KURII: ks. Wojciech Lippa

źródło: www.diecezja.opole.plPiątek - 14 czerwca 2024
166 dzień roku,  200 dni do końca roku
04:37 21:00
X Tydzień - OKRES ZWYKŁY II
Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

Liturgiczny kolor szat
Nowe zdjęcie
foto
Nowe zdjęcie
foto
Losowe zdjęcie 2006-2023
foto
Losowe zdjęcie 2006-2023
foto

Dzisiaj imieniny obchodzi:
Bazyli, Eliza, Justyna, Elwira, Michał, Walery

kwiat

Wszystkim solenizantom, jubilatom dzisiejszego dnia jak i tygodnia, którzy obchodzą imieniny, urodziny, rocznice bądź inne uroczystości - życzymy obfitości łask Bożych, zdrowia i pogody ducha, opieki Matki Najświętszej i św. Franciszka z Asyżu.