Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa.

św. Hieronim

Przyszedłem po to, aby owce miały życie w obfitości. (J 10, 10)

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

V Niedziela Wielkanocna - 19.05.2019r.
19.05.2019r. - 26.05.2019r.

W dzisiejszą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 1000 trzynaścioro dzieci po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyć we Mszy św., przyjmując Pana Jezusa do swego serca.
Nabożeństwo dziękczynne dla dzieci I Komunijnych, rodziców, chrzestnych oraz gości o godz. 1500

Modlitwie różańcowej przed Mszą św. przewodniczy w tym tygodniu V Róża Żywego Różańca pod wezwaniem św. Barbary. Modlitwie Róży Różancowej przewodniczy pani - Renata Banaś.

Nabożeństwa majowe do Najśw. Maryi Panny codziennie o godz. 1800, czwartek po Mszy św. szkolnej.
We wtorek nabożeństwo w języku niemieckim.

W piątek w kościele p.w. Ducha Świętego na Piastach w Kędzierzynie o godz. 1830 ks. Biskup Rudolf Pierskała udzieli Sakramentu Bierzmowania gimnazjalistom z klasy III z naszej Parafii.
Spotkania: w poniedziałek, we wtorek i środę o godz. 1915, a w czwartek o godz. 1915 w kościele p.w. Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę uczniowie klasy IV obchodzić będą I rocznicę Komunii św. w czasie Mszy św. o godz. 1000
O godz. 1500 Nabożeństwo majowe w intencji wszystkich mam z okazji "Dnia Matki".
Po Nabożeństwie poświęcenie pojazdów mechanicznych.

W tym roku procesja Bożego Ciała w naszej Parafii przejdzie ulicami: Fredry, Piesza, Odległa, Skrajna i ul. Fredry do kościoła.
Ołtarz I - ul. Fredry; ołtarz II - ul. Piesza; ołtarz III - ul. Odległa i ołtarz IV - ul. Skrajna.

Okazja do Spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. oraz w sobotę od godz. 1700

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła, a w przyszłą niedzielę kolekta tzw. Inwestycyjna na remont wieży kościelnej oraz na ogrodzenie części działki parafialnej.
Za złożone ofiary - Bóg zapłać.

Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy radosnych dni
i obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

« Intencje mszalne | Zapowiedzi przedmałżeńskie »

Wróć do góry
Ubiegły tydzień

IV Niedziela Wielkanocna - 12.05.2019r.
12.05.2019r. - 19.05.2019r.

Dziś niedziela Dobrego Pasterza - Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynający Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.
O godz. 1500 Nabożeństwo majowe do Najśw. Maryi Panny przy Krzyżu, róg ulic Fredry - Nadrzeczna.

Modlitwie różańcowej przed Mszą św. przewodniczy w tym tygodniu IV Róża Żywego Różańca pod wezwaniem św. Elżbiety. Modlitwie Róży Różancowej przewodniczy pani - Rozwita Prusko.

Jutro, w poniedziałek o godz. 1800 w ramach Nabożeństwa majowego - Nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej.
Po nabożeństwie o godz. 1900 spotkanie Rady duszpasterskiej.

Nabożeństwa majowe do Najśw. Maryi Panny w dni powszednie o godz. 1800, w czwartek po Mszy św. szkolnej. We wtorek Nabożeństwo w języku niemieckim.

W przyszłą niedzielę uczniowie z klasy III w czasie Mszy św. o godz. 1000 przystąpią do I Komunii św.
Zbiórka dzieci wraz z rodzicami i chrzestnymi przed kościołem o godz. 945
Próba dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek, wtorek i piątek o godz. 1700, a w czwartek o godz. 1600

Okazja do Spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. oraz dla dzieci I komunijnych w sobotę o godz. 8.00.
Dla rodziców, chrzestnych i gości od godz. 1700

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła, a przed kościołem zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej.
Za złożoną ofiarę - Bóg zapłać.