Od pon. do sob. o godz. 700
Czwartek Msza szkolna o godz. 1700
Niedziele i Święta o godz. 730, 1000

Spwiedź święta

W naszej parafii można wyspowiadać się od poniedziałku do soboty przed każdą Mszą świętą oraz w sobotę od godz. 1700

Parafia na YouTube

Katechumenat w II połowie 2022 roku, w Parafii Ducha Świętego w Kędzierzynie-Kożlu, osiedle Piasty

KS. WILHELM SCHIITZE

ks. Wilhelm Schiitze

Ojciec Willy Schutze (Wilhelm Schiitze) urodził się 1 października 1931r. w Dunenfeld, Niemcy, obecnie jest to Cisowa dzielnica Kędzierzyna-Koźla. Po szkole średniej, którą ukończył w Niemczech, przyjechał na studia do seminarium duchownego w Beauvais (Francja), gdzie został wyświęcony w katedrze Beauvais na kapłana 29 czerwca 1961r., wraz z 11 innymi kapłanami.

Ks. Willy Schutze (pisownia Willy z j.francuskiego) pracę duszpasterską rozpoczął jako wikariusz parafii Nointel. W 1964 został powołany do Vendeuil-Caply.
Był także wikariuszem w Breteuil, administratorem parafii Mesnil-Saint-Firmin i wikariuszem ówczesnym proboszczem parafii Vendeuil-Caply,
od 1964 do 1996r., to znaczy solidarnie z innymi wikariuszami, a jednocześnie z pełną władzą porządkową i jurysdykcyjną oraz niezależnością) parafii Breche et Noye.

W 1987 został mianowany proboszczem Vendeuil-Caply i administratorem parafii Mesnil-Saint-Firmin.
Wreszcie od 1996 r. do przejścia na emeryturę w 2015 r. był proboszczem w Breche-et-Noye.
Na emeryturę przeszedł w 2015 roku.

Ojciec Willy Schutze zmarł we wtorek 6 kwietnia w swoim domu w Vendeuil-Caply, niedaleko Breteuil.
Miał 89 lat, z czego 60 było w stanie kapłańskim.

Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, kapłan Wilhelm, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Informacja pogrzebowa

Dnia 24.11.2022
odszedł do Domu Ojca Niebieskiego w Niemczech
Krystian Barteczko
ur. 14.07.1968 w Kędzierzynie-Koźlu

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Informacja pogrzebowa
Wtorek - 29 listopad 2022
333 dzień roku,  za 32 dni koniec roku
Do wakacji zostało 206 dni
XXXV Tydzień - OKRES ZWYKŁY II
Dzień powszedni

Najnowsze zdjęcia
Najnowsze zdjęcia
  • Najnowsze zdjęcia w Galerii Foto
Losowe zdjęcia 2006-2022
  • Losowe zdjęcia z całej Galerii Foto lata 2006-2022
Losowe zdjęcia 2006-2022
  • Losowe zdjęcia z całej Galerii Foto lata 2006-2022

Dzisiaj imieniny obchodzi:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Wszystkim solenizantom, jubilatom dzisiejszego dnia jak i tygodnia, którzy obchodzą imieniny, urodziny, rocznice bądź inne uroczystości - życzymy obfitości łask Bożych, zdrowia i pogody ducha, opieki Matki Najświętszej i św. Franciszka z Asyżu.