KS. WILHELM SCHIITZE

ks. Wilhelm Schiitze

Ojciec Willy Schutze (Wilhelm Schiitze) urodził się 1 października 1931r. w Dunenfeld, Niemcy, obecnie jest to Cisowa dzielnica Kędzierzyna-Koźla. Po szkole średniej, którą ukończył w Niemczech, przyjechał na studia do seminarium duchownego w Beauvais (Francja), gdzie został wyświęcony w katedrze Beauvais na kapłana 29 czerwca 1961r., wraz z 11 innymi kapłanami.

Ks. Willy Schutze (pisownia Willy z j.francuskiego) pracę duszpasterską rozpoczął jako wikariusz parafii Nointel. W 1964 został powołany do Vendeuil-Caply.
Był także wikariuszem w Breteuil, administratorem parafii Mesnil-Saint-Firmin i wikariuszem ówczesnym proboszczem parafii Vendeuil-Caply,
od 1964 do 1996r., to znaczy solidarnie z innymi wikariuszami, a jednocześnie z pełną władzą porządkową i jurysdykcyjną oraz niezależnością) parafii Breche et Noye.

W 1987 został mianowany proboszczem Vendeuil-Caply i administratorem parafii Mesnil-Saint-Firmin.
Wreszcie od 1996 r. do przejścia na emeryturę w 2015 r. był proboszczem w Breche-et-Noye.
Na emeryturę przeszedł w 2015 roku.

Ojciec Willy Schutze zmarł we wtorek 6 kwietnia w swoim domu w Vendeuil-Caply, niedaleko Breteuil.
Miał 89 lat, z czego 60 było w stanie kapłańskim.

Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, kapłan Wilhelm, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.