DZIECI MARYJI

Dzieci Maryi to wspólnota dziewcząt, które w sposób szczególny oddają się pod opiekę Maryi Niepokalanej, która jest ich Patronką. W Nią pragną się wpatrywać, Ją coraz bardziej poznawać i naśladować w swoim życiu. 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP wspólnota obchodzi swoja święto patronalne i najczęściej wtedy przyjmujemy nowe dziewczynki do wspólnoty, odnawiamy swoje przyrzeczenia i zmieniamy medaliki. Najmłodsze dziewczynki mają medalik na różowej wstążce, troszkę starsze na zielonej a najstarsze na niebieskiej.

Medalik został zaprojektowany przez samą Maryję, która objawiła się siostrze Katarzynie Laboure 27 listopada 1830r. przy RueduBac w Paryżu. Siostra Katarzyna podczas modlitwy ujrzała Maryję, jakby stojącą na kuli ziemskiej, a z Jej rąk na wszystkie strony wychodziły jasne promienie. "Promienie spływające z mych dłoni są symbolem łask, jakie zlewam na tych, którzy mnie o to proszą”- powiedziała Maryja. Po tych słowach obraz jakby odwrócił się i Katarzyna ujrzała literę M z wyrastającym ze środka krzyżem. Zobaczyła także Serce Jezusa otoczone cierniową koroną i Serce Maryi przeszyte mieczem. Matka Boża poleciła siostrze, by postarała się o wybicie jak największej ilości medalików według obrazu, jaki oglądała. "Wszyscy, którzy będą nosili ten medalik, dostąpią wielkich łask, szczególnie, jeśli będą go nosili na szyi. Tych, którzy we mnie ufają, wielu łaskami obdarzę”- obiecała Maryja.

W naszej parafii "Dzieci Maryi" prowadzone są przez s.M. Damianę ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Leśnicy.

W ramach naszych spotkań formacyjnych poznajemy coraz bardziej Matkę Pana Jezusa i uczymy się żyć na Jej wzór. Poza tym pełnimy służbę przy sztandarze w święta poświęcone Maryi oraz na nabożeństwach ku Jej czci.

Powinności Dziecka Maryi:

1. Dziecko Maryi żyje w łasce uświęcającej.
2. Bierze czynny udział w Eucharystii.
3. Czci Niepokalaną i pragnie Ją naśladować.
4. Często rozmawia z Bogiem na modlitwie.
5. Pogłębia swą wiedzę religijną. Uczęszcza na spotkania Dzieci Maryi.
6. Kocha swoją parafię. Aktywnie włącza się w jej życie.
7. Dba o religijną atmosferę w rodzinie.
8. Jest wzorem ucznia.
9. Śpieszy bliźnim z pomocą.
10. Jest apostołem wśród otoczenia.

Matka Boska

W naszej parafii spotkania odbywają się w wyznaczone poniedziałki o godz. 1700
Zainteresowane dziewczyny serdecznie zapraszamy.

Obecnie naszą wspólnotę tworzą:

Anna Kudla (przewodnicząca) Anna Niederfeld Natalia Polewka
Amelia Prusko Julia Kusz Zofia Tworek
Paulina Mateja Wiktoria Ulrich

30 maja 2021 dołączyły najmłodsze koleżanki:

Martyna Piskorz Lena Goraj Maja Majnusz
Natalia Bielska Laura Raczyńska

Lista, która tutaj jest umieszczona już jest nieaktualna, dotyczy bowiem lat 2009-2014.

Porada Justyna (przewodnicząca) Banert Anna Kapłon Anna
Kolenda Anna Kusz Klaudia Majnusz Dominika
Młynarczyk Anna Młynarczyk Magdalena Moszko Karolina
Moszko Wiktoria Pilich Karolina Wieja Magdalena
Woszczycka Marta

Poza naszymi spotkaniami przy Kościele w Cisowej spotykamy się także w Leśnicy wraz z Dziećmi Maryi z innych Parafii na wspólnym opłatku, czy radosnym spotkaniu przy ognisku, wyjeżdżamy także na wycieczki.
Zapraszamy wszystkie chętne dziewczęta, które pragną zastać "Dzieckiem Maryi" i upodabniać się do Matki Bożej najlepszej ze wszystkich Matek i stawać się pięknymi tak, jak Maryja.

s.M.Damiana